Догляд за бруківкою: головні критерії збереження та підтримки естетичного вигляду

Побутує думка що догляд за тротуарною плиткою необхідний тільки у разі її забруднення, покриття снігом або присутності вже очевидних  плям. Однак, такі думки можуть згубно вплинути на покриття загалом.

Перш за все важливо пам’ятати що очищення тротуарної плитки здійснюється суто за допомогою спеціально призначених засобів і техніки. У профілактичних цілях такі заходи потрібно проводити регулярно.

Види догляду

Сухе та вологе очищення

Використовується повсякчас, коли є необхідність в очищенні плитки від пилу, бруду, різного сміття. Полягає в підмітанні поверхні плитки щітками з полімерного матеріалу і систематичної мийки під струменем води. При цьому ж, не рекомендується використовувати техзасоби, які подають воду під високим тиском, адже сильний напір води здатен зумовити відколи плитки і подальше її руйнування. 

Крім цього, щоб зберегти монолітність всієї конструкції тротуарної доріжки, іноді нам потрібне додавання піску у шви між плитками і своєчасна заміна зруйнованих плиток. Необхідно ретельно стежити за тим, аби плитка продовжувала лежати рівно, не просідала і не піднімалася. Якщо грунтова основу під плиткою розмивається водою, то частини тротуарної доріжки стають рухливими, відтак руйнується структура плитки, і деформується вся конструкція.

Технічне очищення

Полягає у використанні будь-якого розряду пристосувань: скребків, дерев’яних лопат, шліфувальних машин. Використовується здебільшого взимку, за необхідності прибирання снігу і льоду з поверхні тротуару або ж при потребі прибрати прилип сміття з поверхні плитки і не пошкодити її. Механічне очищення доволі просте, разом із тим вимагає певного тренування, адже якщо не розрахувати прикладену силу, можна пошкодити плитку.

Очищення хімічними засобами

Зверніть увагу, що рідини, які містять хлор, можуть змінити колір тротуарної плитки. Тому перед застосуванням того чи іншого засобу слід в перш за все випробувати його на незначній ділянці далеко від огляду. Варто наносити усі хімічні засоби на доволі зволожену плитку.

Видаляючи бруд з поверхні тротуарної плитки, користуйтеся тільки спеціально призначеними для цього хімічними засобами. Вони розроблені саме для виробів зі штучного каменю. Всі інші розчинники та інші хімічні речовини з часом зроблять поверхню плитки бляклою та вицвілою. При цьому колір плитки відновленню вже не підлягатиме. 

Побутові плями 

Для видалення жирних плям (кров, бензин, вино та ін.) Необхідно придбати спеціальний відбілювач. Пам’ятайте, що такі хімічні речовини вкрай небезпечні для здоров’я. Тому використання латексних рукавичок, респіратора, захисних окулярів – обов’язкове. Не забувайте, що після обробки і видалення плям з поверхні, їх необхідно ретельно промити звичайною водою. Для екстренного очищення невеликих забруднень тротуарної плитки можна застосувати такі доступні засоби, як гаряча вода, гаряча пара, рідке мило, пральний порошок. Якщо ж вони не допомогло, слід скористатися спеціальними засобами.

Якщо на поверхню тротуарної плитки випадково потрапило машинне масло, його варто негайно видалити. Речовини, що знаходяться в його складі, викликають процеси руйнування. З поверхні плитки найпростіше прибрати масляні плями, попередньо засипавши їх поверхню тирсою або піском. Як тільки рідина вбереться, адсорбент обережно змітають в сторону.

Свіжі розливи на плитці не варто розтирати ганчіркою. Набагато ефективніше використовувати будь-який адсорбент. Наприклад, це може бути наповнювач для котячого туалету. Розсипте достатню його кількість на пляму, дайте час рідині добре вбратися, а після ретельно промийте.

Висоли 

Дуже часто на поверхні тротуарної плитки, особливо вимощеної нещодавно, проступають висоли. Це вважається допустимим в самому початку експлуатації тротуарної плитки, коли солі поступово витісняються з бетону і проступають назовні. Надалі ж висоли проступають через відсутність або несвоєчасну обробку гідрофобними засобами, як наслідок – плитка втрачає свої водонепроникні властивості.

Мох та лишайники

Окрім висолів, ймовірне і проростання моху, грибка. Найпростіше використовувати будь-який водний розчин засобу, який містить хлор. Його слід наносити на зволожену поверхню, після чого змити струменем води. Якщо площа розростання значна, застосовуються гербіциди. Надалі ж для запобігання їх появи слід використовувати газонні суміші, які містять такі речовини, як сульфат заліза або сульфат амонію. 

Періодичність

Важливо здійснювати очищення після зимового періоду, коли зійшов сніг і вже наявна можливість ретельно очистити поверхню та стики від бруду. 

Вдруге прибирання здійснюємо вже у літню пору, аби освіжити ефект зовнішнього вигляду нашого покриття.

Купувати засоби по догляду за плиткою слід після консультації з професійними продавцями. Це гарантує довгострокове і якісне користування тротуарною плиткою.

Share:

Вверх

X